Sağlık

Depremzedelere psiko-sosyal destek

ORDU (İGFA) – 11 ili derinden etkileyen depremin ardından ekip ve ekipmanlarıyla deprem bölgelerinde seferber olan Ordu Büyükşehir Belediyesi, saha çalışmalarının yanı sıra depremzedelere destek olmaya devam ediyor. Depremde evleri hasar gören veya yıkılan vatandaşların güvenliği için çeşitli şehirlere tahliye edilen depremzedelerden bir kısmı Ordu’daki yakınlarının yanına geldi, bir kısmı da otellere yerleştirildi. Depremzedelerin giyimden gıdaya kadar birçok ihtiyacı da Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandı.

Maddi takviyelerin yanı sıra depremzedelerin manevi anlamda da yanında olan Büyükşehir Belediyesi, depremzedelerin yaşadıkları travmatik olayı kolay bir şekilde atlatabilmeleri için psiko-sosyal güçlendirme hizmeti için adım attı.

HANE HALKI ZİYARETLERİ YAPILDI

Projenin ilk adımında psikologlar tek tek hane ziyaretleri yaptı. Ziyaretlerde psikologlar depremzede aileleri ile sohbet ederek ilk etapta tespit çalışması yaptı.

Ziyaretlerinin ardından psiko-sosyal takviye almak isteyen depremzedelere Ordu Büyükşehir Belediyesi Aile Destek Merkezi’nde psikologlar tarafından hizmet verilecek.

GÖNÜLLÜ PSİKOLOJİLERLE KATILACAK

Ordu Büyükşehir Belediyesi psikologlarına destek olmayı amaçlayan projeye, depremzedelerin psiko-sosyal ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla gönüllü psikologlar dahil edildi.

habersahinbey.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu