Haber

İmamoğlu, 10 Kasım Mevlidisine katıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü CHP İlçe Başkanı olduğu günden bu yana sürdürdüğü geleneği bozmadı. İmamoğlu, İstanbul Valisi Davut Gül ve 1’inci Ordu ve İstanbul Garnizon Komutanı Orgeneral Ali Sivri ile birlikte Bezmiâlem Valide Sultan Camii’nde Gazi Mustafa Kemal Atatürk için düzenlenen ’10 Kasım Mevlidi’ne katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 85. yıl dönümünde Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda düzenlenen resmi törenle anıldı. İstanbul Valisi Davut Gül, 1’inci Ordu ve İstanbul Garnizon Komutanı Orgeneral Ali Sivri ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, Taksim’deki resmi törenin ardından İstanbul Valiliği tarafından Şişli’deki Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda takdim edildi. . “Atatürk’ü Anma Programı”na katıldı. CRR’den Dolmabahçe Sarayı’na giden Gül, Sivri ve İmamoğlu, Ata’nın 10 Kasım 1938’de vefat ettiği Dolmabahçe Sarayı’nı ziyaret etti. Ziyarette Gül, Sivri ve İmamoğlu’na CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik de eşlik etti. Üçlü, Atatürk’ün son nefesini verdiği yatağın üzerine çiçek bıraktı ve Dolmabahçe Sarayı’na kısa bir ziyarette bulundu.

 

LOKMA’YI DAĞITTI

Dolmabahçe Sarayı’nı ziyaret eden minik öğrenciler İmamoğlu’na sevgi gösterisinde bulundu. İmamoğlu, bilgisi dışında bir öğrenci grubunun toplu fotoğraf çekimine katıldı. Fotoğraf çekiminin ardından İmamoğlu’nu fark eden öğrencilerin şaşkınlığı yüzlerine yansıdı. İmamoğlu, Dolmabahçe Sarayı’nın ardından Dolmabahçe’deki Bezmiâlem Valide Sultan Camii’ne giderek, Beylikdüzü CHP İlçe Başkanı olduğu günden bu yana 15 yıldır yaptığı gibi Atatürk için düzenlenen “10 Kasım Mevlidi”ne katıldı. Cuma namazını da burada kıldıran İmamoğlu, camiden çıkarken vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Vatandaşların fotoğraf çektirme taleplerini yerine getiren İmamoğlu, İBB gruplarının caminin yanında konumlandırdığı standta vatandaşlara çörek dağıttı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberhacilar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu