Haber

İzmit Belediye Başkanı milli maçların İzmit’te oynanmasını istiyor

– Fatma Kaplan Hürriyet’in Hidayet Türkoğlu’na çağrısı

“Tüm milli maçların İzmit’te oynanmasını istiyoruz”

KOCAELİ – A Milli Kadın Basketbol Takımı’nın İzmit’te Slovakya ile oynadığı karşılaşmada konuk olan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, halkın maça olan ilgisine dikkat çekerek, “Tüm milli maçların İzmit’te oynanmasını istiyoruz” dedi.

Süper Lig’de kadın basketbol takımıyla mücadele eden, milli takımda oyuncusu ve başantrenörü görev yapan İzmit Belediyespor’un en büyük destekçisi İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, tüm milli maçların İzmit’te oynanmasını talep ederek, taraftarı davet etti. Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu. . Lider Hürriyet, “Bugün çok güzel bir gün. Milli takımımızı ağırladık. Böyle bir maça ev sahipliği yapmak bizim için çok değerli. Özellikle İzmit Belediyespor kadın takımımızın şehirde yarattığı atmosfer, başarıları ve olağanüstü performansıyla” dedi. Şehrin sahibi olan federasyon, her zaman milli maçlardan birinin İzmit’e gönderilmesini istiyor.” Katılmasını rica ediyorduk. Allah’a şükür geçen sezon olduğu gibi bu sezon da İzmit’te maç oynanması mümkün oldu. Biz de ev sahipliği yapıyoruz. Biz de önemli bir davette bulunduk. Halkımızın bu maçlara olan ilgisini, salon sporlarına olan ilgisini biliyoruz. Salon, halkımızın bu heyecanı en içten ve en keyifli şekilde paylaştığını gösteriyor. Müthiş bir kalabalık ve müthiş bir heyecan var. Tabii bu maçta daha da gururluyuz ve tatmin oluyoruz. Hem başantrenörümüz Fırat Okul hem de sporcumuz Ayşe Cora da milli takımda görev yapıyor. Bizim için ayrı bir gurur. Daha da keyifle izliyoruz. Takımımız da başarılı bir maç çıkardı. Bu da çok hoş.

“Tüm maçların burada oynanmasını istiyoruz”

Buradan değerli federasyon liderimiz Sayın Hidayet Türkoğlu’na özel bir mesaj göndermek istiyorum. Salonu ve İzmit’in mülkiyetini görüyorsunuz. İzmit’in basketbola ve kadın takımlarına olan ilgisini herkes görüyor. O kadar mükemmel bir atmosfer ki. Bütün maçların burada oynanmasını istiyoruz. Bu konuda herkese destek olmaya, destek vermeye hazırız. Özellikle kadın basketbolunda İzmit Belediyespor kadın basketbol takımımızın başarısı ortadadır. Bu nedenle buraya ilgi çok büyük. İnşallah İzmit’te daha çok milli maçlarda tercih edilir olacağız. Ev sahibi olmaktan onur duyuyoruz. Şehrimize sahip çıktıkları için kendilerine teşekkür ediyoruz. “Takımımıza üstün başarılar ve yolun sonunda şampiyonluklar diliyoruz” dedi.

hanonu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu