Teknoloji

Passat’ın Karizmatik Kardeşi Volkswagen Arteon Üretimi Durdurdu

Alman otomobil devi volkswagenKârlılığını artırmak için yeni bir yol haritası hazırlayan şirketten dikkat çekici bir açıklama geldi ve bu kapsamda bazı otomobiller tedavülden kalkacak ilan edildi. Bunun yerine Volkswagen, satış rakamlarını tatmin eden modellere odaklanacak. Peki Volkswagen alacağı karar doğrultusunda hangi otomobillerden vazgeçecek?

Firma tarafından yapılan açıklamalarda markanın yakışıklı sedanı arteon İstifa edileceği belirtildi. Volkswagen diğer modellerinden pek bahsetmedi ancak Arteon için artık yolun sonuna gelindiği kesin. Şirket, Arteon’un ne zaman öldürüleceğine dair kesin bir şey söylemedi ancak söylentiler şu şekilde: 2024 yılı işaret etmek. Bu sırada; Yeni yol haritası kapsamında diğer modellerin üretimden kaldırılacağı belirtiliyor. Ancak Arteon dışında model isminden bahsedilmedi.

Peki Volkswagen neden en güzel sedanından vazgeçiyor?

E segmenti otomobillerin ortasında yer alan Volkswagen Arteon, markanın bugüne kadar ürettiği en güzel araçlardan biri. ama çalış satış rakamları söz konusu olduğunda durum bu değil. Öyle ki bu otomobilin satış rakamları 2023’ün ilk çeyreğinde yüzde 1000’in üzerinde arttı. 550 civarında . Bu istatistikler Volkswagen’in neden Arteon’dan vazgeçtiğini anlamamız için yeterli.

Volkswagen’in şirkete yeni yol haritası 10.8 milyar dolar getiri sağlaması bekleniyor. Firma bu konuda o kadar önemli ki yeni bir yol haritası denetlenecek. mekanizmave Arteon gibi modellerin öldürülmesinin neler getireceği analiz edilecektir. EkimMayıs ayı sonunda hayata geçecek olan yeni yol haritası, markanın Arteon ile birlikte hangi modellerden vazgeçeceğini anlamamızı sağlayacak.

Volkswagen’in Türkiye’deki güncel fiyatları için:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu