Haber

Ttb Sağlıkta Şiddeti Önlemek İçin “Yanımdaki Ttb” Mobil Uygulamasını Yayına Aldı

Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) doktorlar arası dayanışmayı ve tabip odalarına erişimi kolaylaştırmayı amaçladığı taşınabilir uygulama “TTB Yanımda” sağlıkta şiddete karşı somut önlemler alınmadığı için devreye alındı. Uygulama üzerinden şiddete maruz kalan doktor acil durum butonuna basarsa kişi listesinde tanımlı kişilere bildirim gönderilecek.

TTB, artan şiddet olaylarına rağmen somut önlemler alınmadığı için doktorlar arasında dayanışmayı artırmak ve doktorların odalarına ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla “TTB Yanımda” taşınabilir uygulamasını tasarlayıp hayata geçirdiğini duyurdu. sağlık hizmetlerinde. TTB’den bahisle ilgili yapılan açıklama şöyle:

“TTB Yanımda uygulamasında; şiddete maruz kalan hekimin acil durum düğmesine basması durumunda, TTB ve tabip odaları temsilcileri, doktorun görev yaptığı kurumdaki tabip odası tarafından belirlenen temsilci, doktorun tanımladığı kişiler uygulamadaki bağlantı listesinde, uygulamanın yüklenmesi şartıyla ve uygulamanın tekrar yüklenmesi kuralı ile doktor tarafından belirlenen mesafeye göre bildirim gönderildikten sonra TTB ve tabip odaları yetkilileri ile iletişime geçilecektir. arayan doktor.

İlk etapta sadece TTB üyesi hekimlere açık olacak ve zamanla yeni özelliklerle sürekli güncellenecek olan TTB Yanımda uygulaması Google Play ve App Store’dan indirilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu