Yaşam

“12. Sınıfta Okuyan ve Üniversiteye Hazırlanan Öğrencilerimize Nakit Desteği Başvurularımız Başlamıştır”

BAŞKAN ALTAY: “12. SINIFTA EĞİTİM OLAN VE ÜNİVERSİTEYE HAZIRLANAN ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN NAKİT DESTEĞİ BAŞVURULARIMIZ BAŞLAMIŞTIR.”

 

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 12. sınıfta okuyan ve üniversiteye hazırlanan öğrencilere yönelik nakit desteği başvurularının başladığını söyledi. Önder Altay, “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da öğrencilerimiz için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi. Başvurular 5 Kasım’a kadar devam edecek.


Eğitime desteğini sürdüren Konya Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde örgün ve yaygın eğitim gören 12. sınıf öğrencilerine 3 bin lira nakdi destek sağlayacak.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya’nın bir öğrenci kenti olduğunu belirterek, Büyükşehir Belediyesi olarak eğitimin her kademesine destek vermenin “Konya Model Belediyecilik” yaklaşımının önemli konularından biri olduğunu söyledi.

Eğitim alanında yürüttükleri değerli çalışmalardan birinin de 12. sınıfta okuyan ve üniversiteye hazırlanan öğrencilere nakdi destek sağlamak olduğunu kaydeden Önder Altay, “Başlattığımız uygulamadan öğrencilerimiz ve aileleri çok memnun oldu. geçen yıl ilk kez. Bu kapsamda öğrencilerimize Kasım ayında 1.500, Şubat ayında ise 1.500 olmak üzere toplam 3.000 bin lira nakdi destek sağlayacağız. Amacımız geleceğimizi inşa edecek değerli gençlerimizin üniversite yolunda motivasyonlarını artırmaktır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da öğrencilerimiz için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz. “Eğitim desteklerinden yararlanacak tüm gençlerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Konya ili sınırları içinde ikamet eden, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün eğitim veren liseler ile yaygın eğitim veren liselerde (Açıköğretim Lisesi) 12. sınıfta öğrenim gören öğrencilere verilecek 3.000 bin lira nakdi desteği için başvurular 2023-2024 eğitim-öğretim yılı ve üniversiteye hazırlık 5 Kasım’da başlayacak.

Bu konuyla ilgili başvurular www.konya.bel.tr adresindeki “Eğitim Desteği” bölümünden yapılabilir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu